Kanada! Edmonton – Edson

2-3 dienos

Stoviu prie Real Canadian Superstore, laukiu, kol Toma nupirks maisto kelionės pradžiai. Per tą laiką pritvirtinau mūsų krepšius, dviračiai paruošti. Jau tuoj tuoj pradėsim minti Kanadoje! Pagaliau atėjo tas jausmas, kad darom kažką neįprasto. Galvojau, kad kažką jausiu pakildamas iš Vilniaus, bet ne – tas pats kaip skrendant į bet kokias atostogas. Bet dabar, stovint prie Real Canadian Superstore su paruoštu dviračiu, jausmas atėjo. Ir jis man patinka.

Prie parduotuvės

***

Nuvažiavome 75 km ir nakvynei apsistojome dar neveikiančiam kempinge. Mes mėnesiu per anksti. Visai geras variantas – mokėti nereikia, o tualetai atrakinti, nėra tik vandens ir dušai neveikia. Užtat yra šiukšlių konteineriai su specialiu uždarymu, kad meškos neužuostų ir neišknistų. Užsiėmėm pavėsinę,  skirtą grupėms, ant betoninių grindų pasistatėm palapinę. Geriau nei sniege ar baloje, nes žemė beveik visur dar šlapia. O čia ir vėjas nepučia, ir palapinė sausa.

Nakvojam sausai

***

Kanada kitokia. Kanada yra tikra Šiaurės Amerika, su 87 benzinu, sunkvežimiais ilgom nosim ir motorhomes didesniais už mūsų butą. Įsiklausykite, kokį svorį neša vien žodis motorhome – čia jums ne camper pastovyklavimui. Ne, motorhome gyveni kaip namuose ir dar vežiesi porą dviračių ir vandens motociklą. Yellowhead highway, kuriuo važiuojame, kas antra mašina pikapas, tas irgi nuolat primena, kad esam ne Europoje. Keliai turi ne tik numerius, bet ir pavadinimus. Labai linksma matyti kelio ženklus, vedančius į Triušio kalvos kelią arba Geltongalvių greitkelį. Šias porą dienų važiuojame gana nuobodžiu greitkeliu, bet šie skirtumai nuo Europos suteikia įdomumo.

Greitkelis keturių eismo juostų, bet aplink taip tuščia. Gali važiuoti 50 km ir nebus nei degalinės, nei kur vandens nusipirkti. Dėl to šiandien teko važiuoti 100 km iki kempingo, dėl kurio nereiktų sukti toli nuo greitkelio ir kad netolies būtų degalinė, kur kitą rytą pasipildytume vandens atsargas. Kempingas veikė, tad teko susimokėti. Bet kaip tik pradėjo lynoti, tai visai viliojo karštas dušas. Kempingo šeimininkai mums priskaldė malkų ir privežė prie palapinės, kad galėtume susikurti laužą vakarui, tad dabar sėdim prie laužo ir geriam arbatą. Visai gerai pasišildyti pėdas prie laužo 🙂

Atsakymai į “Kanada! Edmonton – Edson”: 2

 1. Rokas avataras
  Rokas

  Įdėkit daugiau nuotraukų, kad ir su visom tom Kanados nesąmonėm, ar asmenukių, kad stebėtume kaip sukrenta jūsų veidai nuo sunkių vargų. Mums įdomu stebėt, kaip ten viskas vyksta.

  1. Sirvydas avataras
   Sirvydas

   Stengsimės. Šiaip kelias nelabai įdomus kol kas, bet turim porą trumpų buitinių video su sukritusiais veidais. Reiks įkelti, kai prieis rankos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *