Pagaliau kalnuose. Hinton – Jasper

6 diena

Šiandien rytą atrodė, kad diena bus visai nenusisekusi. Bet… mes jau kalnuose!

Kaip aš sakau, šiandien pagaliau pasiekėme savo kelionės pradžią – Jasper nacionalinį parką. Vadinu šią vietą pradžia, nes būtent šį parką ir norėjom aplankyti, o prieš tai 300 km važiavome nuobodžiu greitkeliu – tiesiog transportavomės. Paprastai dviratininkai tuos kilometrus renkasi įveikti autobusu, bet mes norėjome apšilti ir naiviai tikėjomės, kad to laiko pakaks sušilti ir Jasperiui.

Drąsi Toma ruošiasi kelionei per sniegą

Iki Jasperio šiandien turėjome nuimti 80 km iš Hintono. Ten buvome apsistoję porai naktų, kadangi orai buvo tikrai labai nedraugiški. Netgi galvojome gal trumpam iškeisti dviračius į automobilį ar autobusą. Bet vis tik susidėliojome maršrutą ir nusprendėm važiuoti. Kad būtų lengviau suprasti mūsų problemą, įsivaizduokite, kad turit numinti 300 km per kalnus, kur dauguma hostelių pradės savo sezoną tik po mėnesio (ups, paankstinom). Oro temperatūra gali būti nuo +12 iki -8, bet kalnuose gali būti ir staigmenų. Maisto parduotuvių toje atkarpoje nėra. Meškų –  jau yra. Degalinių, kuriuose būtų galima sušilti – kas kokius 100 km. Ir taip toliau ir panašiai. Pasidaro daug sunkiau keliauti, kai atstumai tarp civilizacijos apraiškų tokie didžiuliai (dviračiui), ir dar oras niekaip nenori sušilti.

Balta balta, kur dairais

Šiandien ryte mūsų dideliam džiaugsmui už lango radom pusnis baltučio puručio sniego… Visi šneka, kad čia labai keista, kad balandžio gale taip paprastai nebūna, bet vat mums – kaip tyčia. Susikūrę atsarginį planą išvažiavome ir sniego pusnys lydėjo tik pirmus 30 kilometrų. Tas kalnų oras! Pasuki už kalno – ir sniego kaip nebūta. Debesys kartais prasiskleisdavo ir mums visu gražumu pasirodydavo tai vienas, tai kitas kalniukas. Pagaliau pamažu prasideda tie vaizdai į kuriuos google seilę varvinome jau ilgokai.

Už kalnų kampo

Ryt žada saulę, todėl kraunam fotoaparatą, ilsinam kojas ir minam į kalnus!

 

 

Įrašo “Pagaliau kalnuose. Hinton – Jasper” komentarų : 1

  1. Vidmantas avataras
    Vidmantas

    Labas, varlės keliauninkės. Kaip laikotės, ar pasveikot. Nevažiuokit greitai, o tai suvažinėsit kokį elnią-neišsimokėsit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *