Portlandas – dviračių miestas

30-31 dienos

Palengva iš ryto įriedėjome į Portlandą. Portlande apsistojame porai naktų pas warmshowers narius. Norime pamatyti miestą, reikia susirasti naują dviračio ratą, pasikeisti grandines.

Atrodė, kad miestas niekada ir neprasideda – vien individualių namų rajonai, kiekvienas su pagrindine gatve ir keliomis vietinėmis parduotuvėmis. Nieko nelaukę, iškart važiuojame į rekomenduotą dviračių parduotuvę ieškoti rato. Ratas yra, sutariame rytoj ryte atvažiuoti be mantos ir palikti dviratį remontui. Dviračių parduotuvės savininkas dar pataria geresnį maršrutą išvažiuoti iš Portlando ir sako, kad turi giminių pakrantėje – galbūt galėsime pas juos apsistoti.

Šiek tiek pasibastome po miestą su pakrautais dviračiais, išsiverdame makaronų pietums Washington parke ir popiet traukiame į nakvynės vietą.

Pietūs Washington parke Portlande

Portlandas skelbiasi esantis draugiškiausias miestas dviratininkas JAV. Panašu, kad taip ir yra. Daug kur yra supaišyti dviračių maršrutai (tiesiog atskira juosta gatvėje, bet geriau nei nieko), daug nuorodų dviratininkams, visur pilna kelio ženklų, kurie skelbia, kad gatve reikia dalintis su dviračiais. Dviratininkų smarkiai daugiau nei Vilniuje. Grįžtant pataikome į vakarinį piką, tai pasijuntu kaip Roterdame, kai prie šviesoforo yra dviračių kamštis. Ant vieno iš tiltų mus užkalbina dviratininkas – jis neseniai turistavo dviračiu Pietų Amerikoje. Sužinojęs, kad važiuojame į tą pačią pusę kaip jis, pasiūlo sekti paskui jį, parodys dviračių maršrutą per miestą. Puiku, nereikia žiūrėti į navigaciją ar žemėlapį, galime pabendrauti. Kai privažiuojame sankryžą, kur mūsų keliai skiriasi, paklausia, gal norime išgerti po bokalą alaus? Neatsisakome ir prisėdame prie lauko staliuko šalia esančioje užeigoje. Vėl gauname patarimų apie dviračių maršrutus iš miesto. Apskritai šioje kelionėje kol kas sutikti žmonės labai draugiški.

 

Vakare pasiekiame mūsų šeimininkų Diana ir Patrick namus. Kieme stovi bakfiets – niekur nesu jų matęs už Olandijos ribų! Pasirodo, yra firma Portlande, kuri juos gamina pagal olandų modelį. Kaip ir pas visus warmshowers narius iki šiol, rūsyje skaičiuojant dviračius neužtenka vienos rankos pirštų. Yra ir bakfiets, ir tandemas, ir pora dviračių kasdienai, vintažinis dviratis, plentinukų. Diana dirba Street Books – mobilioje bibliotekoje ant dviračio, skirtoje benamiams. Šeima atsisakė automobilio, o įvažiavimą prie namo išgriovė su pneumatiniu plaktuku, skaldą panaudojo molinės trobelės – dirbtuvių statybai. Vietoje buvusio įvažiavimo dabar didelis medis. Tikrai nestandartinė amerikiečių šeimyna. Viešnagė pas juos buvo puiki, turėjome laiko ir šiek tiek pabendrauti, ir pamatyti miestą bei susitvarkyti dviračius.

Atsisveikinam su nuostabia warmshowers nare Diana jų sode

Apskritai Portlandas paliko labai žalio dviratininkų miesto įspūdį. Taip pat buvome pritrenkti staiga atsiradusios hipsteriškos kultūros. Įvažiavus į Portlandą organinių prekių parduotuvių lentynose atsirado daugiau nei įprastų, kiekviena kavinė skelbiasi gaminanti iš vietinės produkcijos, alus organinis, dviračiai fiksuota pavara, vyrai su išpuoselėtomis barzdelėmis. Mėnesį važiuojant per provinciją, viso to nebuvo nė kvapo – tik viena kita organinio maisto lentyna. Dabar norint nusipirkti pigaus maisto, reikia gerokai pavargti ir paieškoti tos paprastos lentynos kažkur kampe. Užtat alus skanus ir jo yra labai įvairaus – Portlandas yra mažų ir nepriklausomų daryklų sostinė JAV su daugiau nei pora šimtų bravorų. Spėjome aplankyti porą barų ir paragauti šio bei to. Vienas iš barų orientuojasi į dviratininkus ir netgi paskolina spyną prirakinti dviračiui, jei pats neturi. Tikrai dviračių miestas.

Žalias Portlandas nuo kalvos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *